Walka z cellulitem w salonie urody

Mesotherapy - cellulite treatment

Cellulit znany tez jako „skórka pomarańczowa” to prawdziwa zmora, z którą zmagają się nie tylko panie walczące z nadwagą, ale i te, które z sukcesem zakończyły już proces odchudzania i mają nadzieję na to, że uwagę innych osób skupi ich atrakcyjny wygląd. Na szczęście, walka z cellulitem nie musi być wcale skazana na niepowodzenie, od niedawna zaś wśród sojuszników kobiet zmagających się z tym problemem pojawiają się salony kosmetyczne. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, z jakich oferowanych przez nie zabiegów możemy skorzystać, jeżeli zależy nam na tym, aby cellulit zmniejszył się, a następnie pozostał już tylko przykrym wspomnieniem.

Terapia ultradźwiękowa

Tradycyjny masaż działa przede wszystkim na zewnętrzne warstwy skóry, osoby zawodowo zajmujące się kosmetologią od dawna zastanawiają się więc nad tym, w jaki sposób zwiększyć jego skuteczność. Od niedawna klientkom zmagającym się z problemem cellulitu polecana jest terapia ultradźwiękowa, a pozytywne opinie wyrażane na jej temat pozwalają sądzić, że mamy do czynienia z propozycją wartą zainteresowania. Najprostsza definicja terapii ultradźwiękowej mówi o tym, że jest to delikatny masaż wykonany nie na zewnątrz, ale w głębi tkanek, który pobudza nie tylko krążenie, ale również przepływ limfy, a także przemianę materii. Dzięki terapii ultradźwiękowej organizm kobiety walczącej z problemem cellulitu lepiej przyswaja dostarczane mu związki odżywcze , a także usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, które do tej pory odkładały się właśnie pod postacią „skórki pomarańczowej”.

Metoda wykorzystująca fale radiowe

Salony, które proponują nam wykorzystanie fal radiowych wysokiej częstotliwości w walce z cellulitem liczą przede wszystkim na głębokie nagrzewania tkanek, które nie wywołuje jednocześnie szkodliwego dla powierzchni skóry podniesienia jej temperatury. Leczenie falami radiowymi nie wywołuje ani bólu, ani nieprzyjemnych reakcji mięśni, może być przy tym stosowane nie tylko w czasie walki z cellulitem, ale również wówczas, gdy chcemy pozbyć się zmarszczek albo mamy problemy z mało atrakcyjnym wyglądem cery.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to skuteczny zabieg polegający na wstrzykiwaniu w miejsce zmienione chorobowo substancji odżywczych, których zadaniem jest przywrócenie jego właściwych funkcji. Odpowiedni dobór substancji leczniczych i ich dawek sprawia, że mówimy o metodzie bardzo efektywnej, atutem mezotarepii igłowej jest jednak i to, że zaliczana jest do zabiegów nie wywołujących uczucia bolesności.

Bańka chińska

Masaż bańką chińską to oryginalny zabieg, który wywodzi się z Azji i ma wyjątkowo długie tradycje, od niedawna zaś cieszy się popularnością również w Europie Zachodniej. Masaż pobudza zarówno krążenie krwi, jak i płynów ustrojowych, usuwa zbędne produkty przemiany materii, umożliwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a ponadto relaksuje i uspokoją, co również jest uważane za jeden z jego największych atutów.

Manualny masaż antycellulitowy

Masaż manualny to dość stara metoda, której skuteczność przyczynia się do tego, że nieustannie cieszy się ona dużym powodzeniem. W czasie jego trwania wykorzystywane są zarówno kremy, jak i olejki mające działanie antycellulitowe, osoba wykonująca zabieg stosuje przy tym techniki masażu sprawdzające się wówczas, gdy jego celem ma być pozbycie się nagromadzonego pod powierzchnią skóry cellulitu. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku masażu bańką chińską, jego zaletą jest i to, że ma on działanie relaksujące.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu:
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *