Twoje włosy zimą

wlosy-zima

Włosy narażone są na różne nieprzyjemności praktycznie o każdej porze roku. Jednak najbardziej latem (kiedy to silnie działają promienie słoneczne i na przykład słona, morska woda) oraz zimą. Czapka i mróz to nic przyjemnego dla twoich włosów. Ale ani od jednego, ani od drugiego nie uciekniesz. Jak wobec tego pielęgnować włosy zimą?

Dbaj o zdrowie

Nie ma mowy o zrezygnowaniu z czapki. Głową ucieka dużo ciepła, szybciej się wyziębisz i choróbsko murowane. Nie warto aż tak poświęcać się dla urody. Zresztą, choć fryzura po zdjęciu czapki potrafi wyglądać jak element charakteryzacji postaci z horroru, zimno potrafi bardzo zniszczyć włosy. Klapnięte i naelektryzowane włosy jakoś przeżyjesz. Możesz wybrać taką czapkę, która zminimalizuje straty. Dobra będzie ciepła, ale luźna czapka z naturalnych włókien. Postaw na wełnę. Dzięki temu będzie Ci ciepło a skóra będzie mogła oddychać.

Pielęgnacja

Zapewne wiesz, że włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują. Jeśli nie masz przetłuszczających się włosów, zimą może cię czekać niemiła niespodzianka, gdy okaże się, że czupryna wymaga codziennego mycia. Może to nie być zbyt dobre dla osłabionych włosów, dlatego wybierz możliwie najdelikatniejszy szampon. I pod żadnym pozorem nie zapomnij o nawilżającej odżywce do włosów, np. Garnier.

Jeśli to tylko możliwe, ogranicz suszenie i modelowanie włosów do minimum. Im mniej będą męczone gorącym strumieniem z suszarki, tym lepiej. Są wystarczająco atakowane przez suche, ciepłe powietrze w domu, w samochodzie, w pracy, na zakupach i tak dalej.

Jeżeli w okresie letnim robiło ci się słabo na myśl o pielęgnacji włosów olejami. Teraz mogą one być twoim sprzymierzeńcem. Świetnie natłuszczą końcówki, szczególnie długich włosów. Oczywiście nie można z nimi przesadzać. Odpowiednio użyte na pewno będą stanowić warstwę ochronną.

Czasem zło jest dobrem

Przez cały rok unikamy kosmetyków do włosów zawierających silikony. Zimą mogą się one okazać niezwykle pomocne. Ochronią włosy przed niską temperaturą mrozów, jak i wysoką suszarki. Dodatkowo zmniejszają lub całkowicie eliminują efekt elektryzujących się włosów. Dzięki temu do historii może przejść efekt fryzury à la Chopin po koncercie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu:
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

4 Responses to Twoje włosy zimą

 1. marta Odpowiedz

  2 kwietnia 2014 at 09:55

  Myję włosy codziennie rano. Nigdy jednak nie wychodzę z domu z mokrą głową. Lepiej wcześniej wstać i dokładnie wysuszyć włosy.

 2. sandra Odpowiedz

  2 kwietnia 2014 at 21:29

  Nie sprawdzam szczegółowo składu szamponu, w zasadzie nie unikam niczego tylko sprawdzam każdą nowinkę, jeśli mi odpowiada używam go przez dłuższy czas, zmieniam kiedy mam wrażenie że włosy się przyzwyczaiły 😉

 3. lora Odpowiedz

  2 kwietnia 2014 at 23:07

  Myje włosy codziennie ale staram się unikac suszenia gorącym powietrzem, w zimie obowiazkowo czapka zwłaszcza jak są mrozy. O włosy nalezy dbać jak o pozostałą część ciała i chronić przed warunkami atmosferycznymi.

 4. AnnaM Odpowiedz

  10 kwietnia 2014 at 17:23

  Korzystam z kosmetyków, które zawierają silikony. Już jakiś czas temu czytałam, że chronią włosy przed zniszczeniem w zimie. Ja nie narzekam, myślę że każda kobieta która spróbuje podzieli moje zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *