Piękne włosy i paznokcie – dieta też ma znaczenie!

1052

Słaba kondycja włosów i paznokci nie zawsze jest spowodowana zła pielęgnacją. Często dziwimy się, że stosowane przez nas odżywki i maseczki nie skutkują. Winę za to może ponosić nieodpowiednia dieta, uboga w potrzebne nam witaminy i substancje odżywcze. Zobacz, jakie produkty pomogą nam przywrócić zdrowy wygląd włosów i paznokci!

Dieta pełna minerałów i witamin

Do wzmocnienia włosów niezbędny jest m.in. krzem, cynk i miedź. W trosce o ich piękny wygląd powinniśmy również spożywać dużą ilość magnezu, który poprawia ich sprężystość. Znajdziemy go w orzechach, ziarnach zbóż i warzywach strączkowych. Krzem natomiast zapobiega rozdwajaniu włosów i ich łamaniu, a także sprawia, że szybciej rosną. Jego źródłem są owoce morza, warzywa, ziarna zbóż. Cynk zapewniający im prawidłowy wzrost powinien stać się składnikiem naszej diety. Znajdziemy go w rybach, orzechach włoskich i migdałach. Spożywajmy również marchew, pomidory i brokuły, ponieważ zawierają beta-karoten, przekształcający się w witaminę A. Jest ona istotna dla nas, z tego względu że przyspiesza cykl odnowy komórek i stymuluje produkcję keratyny – głównego budulca włosów.

Wzmocnij swoje paznokcie

Jeśli chcemy mieć mocne paznokcie, to również warto zadbać o krzem w diecie, ponieważ zmniejsza ich łamliwość. Niezbędny jest wapń, ponieważ jego niedobór powoduje ich kruchość. Znajdziemy go w mleku i natce pietruszki. Nie zapominajmy o magnezie, zapobiegającym łamaniu się płytki. Jego źródłem są ziarna zbóż i uwielbiana przez wszystkich czekolada. Konieczne jest spożywanie nabiału, drożdży, produktów pełnoziarnistych i warzyw liściastych, ponieważ są bogate w witaminy z grupy B, zapobiegające powstawaniu plamek na paznokciach. Mocną płytkę zapewni nam także cynk i kwas foliowy, którego źródłem jest m.in. wątróbka i warzywa strączkowe.

Zasięgnij profesjonalnej porady dietetycznej i znajdź na Lavito.pl gabinet znajdujący się w Twojej okolicy. Poznaj ceny i opinie, a następnie zarezerwuj wizytę online!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu:
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *