Dlaczego tak lubimy zakupy internetowe?

zakupy online

Coraz więcej Polaków kupuje w internecie. Sklepy online kuszą bardzo atrakcyjnymi cenami, szerokim wyborem produktów oraz szybką dostawą. Wiele z nich ma także dla swoich klientów mnóstwo promocji i rabatów.

Zrobienie zakupów przez internet jest wyjątkowo wygodne. To duży plus dla tych, którzy szukają określonych produktów, ale nie mają jednocześnie wystarczająco dużo czasu na bieganie po sklepach. To też nieocenione wsparcie dla tych osób, które nie mają w okolicy sklepów swoich ulubionych marek i musiałyby przemierzyć dziesiątki kilometrów do ich najbliższego punktu. Badania wskazują, że około 72% Polaków przynajmniej raz w życiu robiło zakupy przez internet. Dlaczego tak bardzo je lubimy?

Niskie ceny najważniejsze

Jak wskazuje Raport „E-commerce w Polsce 2012 w oczach internautów” przygotowany przez Gemius oraz Interaktywny Instytut Badań Rynkowych dla e-Commerce Polska w internecie kupujemy z roku na rok częściej. Przede wszystkim najważniejsze są dla nas niskie ceny oraz wygoda, ale jednocześnie dość duża grupa, aż 42% ankietowanych, wskazuje, że zakupy online mogą być niebezpieczne. Ważne są także niskie ceny dostarczenia towaru, a najlepiej, aby dostawa była całkowicie darmowa. Dla mniejszości, tylko około 25% badanych ważne są programy lojalnościowe.

Co kupujemy najczęściej?

W internecie głównie zamawiamy sprzęt RTV i AGD, książki, płyty oraz filmy, a także odzież, obuwie i dodatki. Również coraz częściej kupujemy w sieci sprzęt sportowy, sprzęt komputerowy oraz programy. Jednocześnie wzrósł odsetek osób, które przez internet zamawiają produkty spożywcze.

Coraz częściej kupujemy online w sklepach spożywczych

Badania wskazują, że zakupy spożywcze w sieci robi obecnie około 13% internautów, z czego częściej korzystają z nich kobiety. Jeszcze kilka lat temu delikatesy i hipermarkety online nie były tak popularne, teraz coraz więcej zwykłych sklepów otwiera swoje serwisy internetowe, w których można wygodnie i łatwo zakupić różnego rodzaju produkty.

Teraz zakupy internetowe to już nieodłączny sposób na zakupy wielu Polaków. Wystarczy tylko kilka chwil, aby zrobić zakupy w sieci i szybko otrzymać przesyłkę, a zachęcające ceny jedynie przypieczętowują popularność kupowania online.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu:
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *