Co jeść by oczyścić organizm?

Detox

Diety oczyszczające wypływają co jakiś czas, przekonując nas, że można uzyskać skuteczne oczyszczanie organizmu, wprowadzając drastyczną dietę 4 razy na rok. Dużo lepszym i efektywniejszym sposobem jest wprowadzenie do diety produktów, które działają detoksykująco, a dodatkowo uzupełniają dietę o niezbędne witaminy i mikroelementy. Oto kilka przykładów produktów wartych uwagi.

Podstawą oczyszczania o działaniu ogólnoustrojowym są przeciwutleniacze. Najsilniejsze z nich, flawonoidy, są barwnikiem roślin o kolorze fioletowym. Tak więc każdy owoc czy warzywo koloru fioletowego nadaje się jako element diety oczyszczającej. Przykładami mogą być winogrona, buraki, jagody czy bakłażany. Na winogrona warto zwrócić dodatkową uwagę ze względu na dużą zawartość krzemu, który skutecznie wzmacnia włosy i paznokcie. Buraki z kolei, oprócz dużej zawartości przeciwutleniaczy, pomagają w oczyszczaniu organizmu z kwasu moczowego i posiadają w sobie duże pokłady żelaza i manganu w formie przyswajalnej dla organizmu.

Kolejnymi produktami, o których warto pomyśleć, gdy chcemy przeprowadzić detoks organizmu są cytrusy, również zawierające w sobie dużo antyoksydantów. Ponadto, szklanka świeżo wyciskanego soku z pomarańczy czy grejpfruta wypita na czczo usprawni trawienie. Należy jednak pamiętać, że cytrusy mają bardzo kwaśne pH. Dlatego osoby mające problemy ze zgagą lub chorobą wrzodową żołądka powinny się powstrzymać od ich spożywania w dużych ilościach dopóki nie wyleczą się ze swoich schorzeń.

W opozycji do cytrusów z kwaśnym pH, stoją jabłka i gruszki, o pH zasadowym. Spożywanie tych owoców przywróci równowagę kwasowo-zasadową organizmowi, co nie tylko pomoże mu się oczyszczać, ale również od razu sprawi, że poczujemy się lepiej.

Na oczyszczanie układu pokarmowego szczególnie polecane są produkty z dużą zawartością błonnika. W czasie pasażu błonnik pęcznieje, ale nie jest trawiony. Dzięki temu, przechodząc przez pętle jelitowe oczyszcza je z resztek jedzenia, których nie udało się strawić i zalegają w jelitach, psując się, wydzielając toksyny i „zaśmiecając” organizm. Jest to znacznie lepsza i bezpieczniejsza metoda niż polecana w Internecie lewatywa. Nie tylko wypłukuje ona bakterie jelitowe, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu pokarmowego, ale również może generować zaburzenia elektrolitowe. Powinna być wykonywana tylko i wyłącznie ze wskazań medycznych.

Oprócz naturalnych metod można spróbować detoksykacji poprzez suplementy diety lub herbatki których pełno w każdej aptece.Poza specjalnymi produktami, w detoksykacji pomocne są suplementy diety, które można dostać w każdej aptece. Skuteczne działanie wykazuje Detox + Cholester, który wspomaga detox organizmu i dodatkowo obniża poziom cholesterolu. W jego składzie znajdziemy m.in. chlorellę – algę o właściwościach oczyszczających i pokrzywę zwyczajną odpowiadającą za wydalanie z organizmu szkodliwych substancji.

Detoksykacja organizmu nie sprawi problemu, zwłaszcza, gdy odpowiednie żywienie uzupełni się o korzystne działanie suplementu diety.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu:
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *